Scan date : 03/05/2024 02:34
DayHourType Event Name LangEvent nameShort EventExtended LangExtended Event
03/0510h48>11h30 (0x00) ?srpNe¹to sasvim liènoPortret jednog od pionira beogradske televizije, reditelja Slavoljuba Stefanoviæa Ravasija, koji se u svom radnom veku uspe¹no bavio pozori¹nom i televizijskom re¾ijom muzièkih emisija, drama i.srpPortret jednog od pionira beogradske televizije, reditelja Slavoljuba Stefanoviæa Ravasija, koji se u svom radnom veku uspe¹no bavio pozori¹nom i televizijskom re¾ijom muzièkih emisija, drama i serija.
03/0511h30>12h00 (0x00) ?srpPesnièke vedrineRomanopisac Milo¹ Crnjanski autor remek dela: "Seobe", "Roman o Londonu", "Dnevnik o Èarnojeviæu", jedan je od najizrazitijih pesnika srpske moderne.srpRomanopisac Milo¹ Crnjanski autor remek dela: "Seobe", "Roman o Londonu", "Dnevnik o Èarnojeviæu", jedan je od najizrazitijih pesnika srpske moderne. Poema Stra¾ilovo je lirska povesnica, krik èoveka ukorenjenog u prostore koji su daleko a deo su pesnikovog biæa. Iako decenijama izvan svoje zemlje pesnik je u stvarala¹tvu potpuno srastao sa predelima koje opeva. To je i bolni poetski osvrt na mladost kao povla¹æeno doba ¾ivota koji neumitno prolazi. Pesme je odabrao Andrija Ðukiæ, a kazuje ih Vladislav Kaæanski.
03/0512h00>12h13 (0x00) ?srpKad sam bio maliVeliki televizijski reditelj i pisac Radivoje Lola Ðukiæ , govori o svom sreænom detinjstvu i prvim seæanjima.srpVeliki televizijski reditelj i pisac Radivoje Lola Ðukiæ (1923-1995), govori o svom sreænom detinjstvu i prvim seæanjima.
03/0512h13>12h44 (0x00) ?srpKaravanPutopisna slika poluostrva Pelje¹ac i grada Stona vodi nas kroz sam grad Ston i njegove zidine, kule u Velikom i Malom Stonu, solane u ovom primorskom gradiæu i sela Luka, Duba, Trpanjska i Brijesta.srpPutopisna slika poluostrva Pelje¹ac i grada Stona vodi nas kroz sam grad Ston i njegove zidine, kule u Velikom i Malom Stonu, solane u ovom primorskom gradiæu i sela Luka, Duba, Trpanjska i Brijesta.
03/0512h44>13h15 (0x00) ?srpKaravanKaravan nas vodi kroz mesta na poluostrvu Pelje¹ac: ®uljana, Draèe, Janjina, Sreser, Osobljava, Trstenik, Pijavièino, Kune, Oskuru¹uno, Potonje, poseæuje rodnu kuæu Celestina Medoviæa, vinariju.srpKaravan nas vodi kroz mesta na poluostrvu Pelje¹ac: ®uljana, Draèe, Janjina, Sreser, Osobljava, Trstenik, Pijavièino, Kune, Oskuru¹uno, Potonje, poseæuje rodnu kuæu Celestina Medoviæa, vinariju Dingaè, tunel koji vodi kroz brdo Dingaè i vinograde ove oblasti.
03/0513h15>13h43 (0x00) ?srpOdiseja miraFilmski zapis prikazuje razvitak i ozakonjenje rasizma u Ju¾noafrièkoj dr¾avi.srpFilmski zapis prikazuje razvitak i ozakonjenje rasizma u Ju¾noafrièkoj dr¾avi. Prikazan je podvojen ¾ivot belaca i crnaca, crnaèka geta u kojima je polovina roðene dece umirala pre pete godine ¾ivota, sukobi, represivne mere i suðenje advokatu Nelsonu Mandeli i njegovim saradnicima. Ju¾na Afrika je bila zemlja sa najveæim procentom zatvorenika u odnosu na broj stanovnika. Samo 1963. godine voðeno je 80 procesa u kojima je bilo 1100 optu¾enih, 40 je bilo pogubljeno, a 743 - oje osuðeno je na 4724 godina zatvora. Optu¾eni su osuðivani za sabota¾u, terorizam, komunistièko delovanje i rad u ilegalanim organizacijama. Prikazani su i stavovi dobitnika Nobelove nagrade za mir 1961. godine, Alberta Lutulija. Aparthejd je ukinut 1990. godine, a 1994. Nelson Mandela je izabran za prvog crnog predsednika.
03/0513h43>14h28 (0x00) ?srpUèesnik i svedok"Imao sam dve velike sreæe u ¾ivotu: jedna je ¹to nisam voleo vlast a druga ¹to nisam voleo pare", ovim reèima je, u intervjuu TV Beograd, Ratko Dra¾eviæ opisao svoj ¾ivot.srpRatko Dra¾eviæ (1918 - 1992), uèesnik NOB - a, operativac Udbe, jedan od osnivaèa preduzeæa "Geneks" i direktor Avala filma. I danas va¾i za jednu od najkontroverznijih liènosti novije istorije, posebno u periodu posle Drugog svetskog rata. Pred na¹im kamerama govorio je o ratnim godinama, zatim svom radu u Udbi, ¹vercu cigareta po nalogu dr¾ave, èime se dolazilo do deviza, ¹to je bio i poèetak njegovog anga¾ovanja u stvaranju "Geneksa", jedne od najjaèih jugoslovenskih firmi.
03/0514h28>15h08 (0x00) ?srpOstav¹tina za buduænostZavr¹io Akademiju likovnih umetnosti u Pri¹tini u klasi profesora Svetomira Arsiæa Basare a magistarske studije na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Èlan je ULUS-a.srpZavr¹io Akademiju likovnih umetnosti u Pri¹tini u klasi profesora Svetomira Arsiæa Basare a magistarske studije na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Èlan je ULUS-a. Uèestvovao na oko 200 grupnih izlo¾bi i samostalno u Ljubljani, Skoplju, Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, U¾icu, Leskovcu, Vr¹cu...
03/0515h08>15h37 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaPrièa o prijateljstvu dva pre svega plemenita i dobra èoveka, dva izuzetna umetnika, zapoèetom u vremenu kada nisu slutili da æe potonji dogaðaji - Drugi svetski rat, trajno zbli¾iti i zemlje iz.srpPrièa o prijateljstvu dva pre svega plemenita i dobra èoveka, dva izuzetna umetnika, zapoèetom u vremenu kada nisu slutili da æe potonji dogaðaji - Drugi svetski rat, trajno zbli¾iti i zemlje iz kojih potièu. Bo¾idar Jakac, slovenaèki i jugoslovenski slikar i grafièar (1899-1989) i Harald Severud, norve¹ki kompozitor (1897-1992), pred kamerama Televizije Beograd, govorili su o svom prijateljstvu, koje su zapoèeli 20-ih godina u Berlinu. Ni¹ta u tom odnosu ispunjenom velikim po¹tovanjem i ljudsko¹æu nije bilo sluèajno. Ni razdaljina ni godine razdvojenosti tokom Drugog svetskog rata, nisu promenili uverenja koja su jedan o drugome imali, da æe i u tom te¹kom i bolnom periodu za ceo svet, postupiti ispravno i ustati protiv zla kakav je bio fa¹izam. Njihovu prièu krase prizori Slovenije i Norve¹ke, dela koje je stvorio Jakac i muzika koju je komponovao Severud. Bo¾idar Jakac, slikarstvo i grafiku studirao je u Pragu. Partizanskom pokretu prikljuèio se 1943. godine. Nakon rata radio je kao profesor na Akademiji likovnih umetnosti u Ljubljani, gde je bio i prvi rektor. Bio je poèasni èlan akademije u Firenci, èlan Evropske akademije nauke i umetnosti u Parizu i dopisni èlan SANU. Dobitnik je brojnih domaæih i inostranih priznanja. Njegova dela se nalaze u galeriji "Bo¾idar Jakac" u Kostanjevici na Krki, u njegovom domu u Novom Mestu i galeriji u mestu Padna u Istri. Harald Severud komponovao je devet simfonija i vi¹e koncerata za violinu i klavir. Dirigovao je i filharmonijom u rodnom gradu Bergenu. Zajedno sa.
03/0515h37>16h04 (0x00) ?srpSlikari i vajariSeriju Slikari i vajari urednik Ibrahim Had¾iæ zapoèeo je 1977. godine u okviru ©kolskog programa. Svaka od emisija zami¹ljena je kao celovita monografija o odreðenom umetniku.srpSeriju Slikari i vajari urednik Ibrahim Had¾iæ zapoèeo je 1977. godine u okviru ©kolskog programa. Svaka od emisija zami¹ljena je kao celovita monografija o odreðenom umetniku. Ukoliko je umetnik bio ¾iv, snimani su njegovi iskazi, a ako ne, na osnovu rekonstrukcija i dela predstavljen je ¾ivot i stvarala¹tvo umetnika. Seriju je, Had¾iæ, radio sa vi¹im kustosom Narodnog muzeja Verom Ristiæ i prof. dr Lazarom Trifunoviæem, istorièarem umetnosti.
03/0516h04>16h33 (0x00) ?srpBeogradski d¾ez kvartet -.Beogradski dani d¾eza, 1988. godina.srpBeogradski dani d¾eza, 1988. godina.
03/0516h33>16h48 (0x00) ?srpMali koncertIzbor spotova grupe Idoli, nastalih 1982. godine i saèuvanih u Programskom arhivu Televizije Beograd. Meðu numerama se nalaze: Dok dobuje ki¹a, Za¹to su danas devojke ljute, Devojko mala, Hajde?.srpIzbor spotova grupe Idoli, nastalih 1982. godine i saèuvanih u Programskom arhivu Televizije Beograd. Meðu numerama se nalaze: Dok dobuje ki¹a, Za¹to su danas devojke ljute, Devojko mala, Hajde?.
03/0516h48>17h30 (0x00) ?srpNe¹to sasvim liènoPortret jednog od pionira beogradske televizije, reditelja Slavoljuba Stefanoviæa Ravasija, koji se u svom radnom veku uspe¹no bavio pozori¹nom i televizijskom re¾ijom muzièkih emisija, drama i.srpPortret jednog od pionira beogradske televizije, reditelja Slavoljuba Stefanoviæa Ravasija, koji se u svom radnom veku uspe¹no bavio pozori¹nom i televizijskom re¾ijom muzièkih emisija, drama i serija.
03/0517h30>18h00 (0x00) ?srpPesnièke vedrineRomanopisac Milo¹ Crnjanski autor remek dela: "Seobe", "Roman o Londonu", "Dnevnik o Èarnojeviæu", jedan je od najizrazitijih pesnika srpske moderne.srpRomanopisac Milo¹ Crnjanski autor remek dela: "Seobe", "Roman o Londonu", "Dnevnik o Èarnojeviæu", jedan je od najizrazitijih pesnika srpske moderne. Poema Stra¾ilovo je lirska povesnica, krik èoveka ukorenjenog u prostore koji su daleko a deo su pesnikovog biæa. Iako decenijama izvan svoje zemlje pesnik je u stvarala¹tvu potpuno srastao sa predelima koje opeva. To je i bolni poetski osvrt na mladost kao povla¹æeno doba ¾ivota koji neumitno prolazi. Pesme je odabrao Andrija Ðukiæ, a kazuje ih Vladislav Kaæanski.
03/0518h00>18h29 (0x00) ?srpSelo bez seljakaSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu.srpSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu. Snimljeno je 46 emisija, prva je je emitovana novembra 1970. godine i do¾ivela je veliku popularnost na selu.
03/0518h29>19h03 (0x00) ?srpSelo, selo... pa neka je!Raspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu.srpRaspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu. Ljudi sa sela, sa talentima za sviranje, pevanje ili igranje, deo su emisije koja danas predstavlja vredno svedoèanstvo o negovanju tradicije u srpskim selima.
03/0519h03>19h32 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
03/0519h32>19h59 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.
03/0519h59>20h27 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine. Tada¹nji urednik Zabavno-muzièke redakcije Predrag Peri¹iæ je tokom emitovanja serije pobrao kontroverzne kritike, od odobravanja za originalnu ideju do osporavanja. Drugaèija od drugih emisija koje se bave malim ljudima, ona na poseban naèin slika i otkriva svet ljudi koji su svoj ¾ivot ispunili hobijima i ve¹tinama koje su sami osmislili. U njoj poziraju peraèi zlata na Peku, èobanica koja svira na listu, ljubitelj fudbala, grnèar, neobièni orkestar... a reditelj Karpo Godina ih uramljuje u njihov ambijent, ¾ivopisne pejza¾e Srbije.
03/0520h27>21h25 (0x00) ?srpKrugEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno-popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika.srpEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno - popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika. Oni provode dobar deo ¾ivota izmeðu èetiri zida zbog poèinjenih zloèina, ubistava, silovanja, kraða, pronevera ili saobraæajnih prekr¹aja. Da li je KP dom robila ili ¹kola za drugi ¾ivot tih ljudi koji izdr¾avaju kaznu, uèe i nadaju se slobodi? Kako protièu njihovi dani i ¹ta rade? Za¹to su zajedno i te¹ki kriminalci i sluèajni prekr¹itelji koji su imali saobraæajnu nesreæu? Sva ta pitanja postoje i u zatvorskom krugu KPD "Zabela" i u emisiji serije "Krug".
03/0521h25>21h53 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
03/0521h53>22h56 (0x00) ?srpVreme televizijeU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958.srpU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958. godine, èine i ove dve TV stanice. Izgradnja i poèetak rada TV Novi Sad i TV Pri¹tina, kao i odnosi koji nastaju delovanjem tri TV stanice u Srbiji, predmet su ove epizode. Ipak, glavni tok televizijskog programa u Srbiji i dalje predstavljaju programi Televizije Beograd, èije je u to vreme osnovno obele¾je naporedno razvijanje Prvog i Drugog programa. Polovinom ovog perioda TV Beograd emituje i pethiljadito izdanje Dnevnika. U epizodi se prikazuju odlomci iz tada¹njih emisija TV Novi Sad i TV Pri¹tina, iz pethiljaditog Dnevnika TV Beograd i kola¾a o ekipi Dnevnika.
03/0522h56>23h26 (0x00) ?srpLièno viðenjeStana Ðuriæ Klajn, muzikolog (1908-1986).srpStana Ðuriæ-Klajn prièa Milanu Vlajèiæu o muzièkom ¾ivotu u predratnom Beogradu, koncertima na Kolarcu, o svom koncertu sa filharmonijom u dana¹njoj Sali heroja, o prisnim kontaktima sa prof. Vojislavom Vuèkoviæem, o pokretanju muzièkog èasopisa "Zvuk", o savremenoj zabavnoj i novokomponovanoj muzici, pa i o tome koliko je Televizija uèinila da se pobolj¹a ukus ¹irokih slojeva. Osvræe se na muziku i pisane znakove iz doba Vizantije, o negovanju muzike u srednjem veku i likovima sa fresaka slikanih sa instrumentima.
03/0523h26>00h00 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
03/0500h00>00h29 (0x00) ?srpSelo bez seljakaSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu.srpSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu. Snimljeno je 46 emisija, prva je je emitovana novembra 1970. godine i do¾ivela je veliku popularnost na selu.
03/0500h29>01h03 (0x00) ?srpSelo, selo... pa neka je!Raspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu.srpRaspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu. Ljudi sa sela, sa talentima za sviranje, pevanje ili igranje, deo su emisije koja danas predstavlja vredno svedoèanstvo o negovanju tradicije u srpskim selima.
03/0501h03>01h32 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
03/0501h32>01h59 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.
03/0501h59>02h27 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine. Tada¹nji urednik Zabavno-muzièke redakcije Predrag Peri¹iæ je tokom emitovanja serije pobrao kontroverzne kritike, od odobravanja za originalnu ideju do osporavanja. Drugaèija od drugih emisija koje se bave malim ljudima, ona na poseban naèin slika i otkriva svet ljudi koji su svoj ¾ivot ispunili hobijima i ve¹tinama koje su sami osmislili. U njoj poziraju peraèi zlata na Peku, èobanica koja svira na listu, ljubitelj fudbala, grnèar, neobièni orkestar... a reditelj Karpo Godina ih uramljuje u njihov ambijent, ¾ivopisne pejza¾e Srbije.
04/0502h27>03h25 (0x00) ?srpKrugEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno-popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika.srpEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno - popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika. Oni provode dobar deo ¾ivota izmeðu èetiri zida zbog poèinjenih zloèina, ubistava, silovanja, kraða, pronevera ili saobraæajnih prekr¹aja. Da li je KP dom robila ili ¹kola za drugi ¾ivot tih ljudi koji izdr¾avaju kaznu, uèe i nadaju se slobodi? Kako protièu njihovi dani i ¹ta rade? Za¹to su zajedno i te¹ki kriminalci i sluèajni prekr¹itelji koji su imali saobraæajnu nesreæu? Sva ta pitanja postoje i u zatvorskom krugu KPD "Zabela" i u emisiji serije "Krug".
04/0503h25>03h53 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0503h53>04h56 (0x00) ?srpVreme televizijeU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958.srpU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958. godine, èine i ove dve TV stanice. Izgradnja i poèetak rada TV Novi Sad i TV Pri¹tina, kao i odnosi koji nastaju delovanjem tri TV stanice u Srbiji, predmet su ove epizode. Ipak, glavni tok televizijskog programa u Srbiji i dalje predstavljaju programi Televizije Beograd, èije je u to vreme osnovno obele¾je naporedno razvijanje Prvog i Drugog programa. Polovinom ovog perioda TV Beograd emituje i pethiljadito izdanje Dnevnika. U epizodi se prikazuju odlomci iz tada¹njih emisija TV Novi Sad i TV Pri¹tina, iz pethiljaditog Dnevnika TV Beograd i kola¾a o ekipi Dnevnika.
04/0504h56>05h26 (0x00) ?srpLièno viðenjeStana Ðuriæ Klajn, muzikolog (1908-1986).srpStana Ðuriæ-Klajn prièa Milanu Vlajèiæu o muzièkom ¾ivotu u predratnom Beogradu, koncertima na Kolarcu, o svom koncertu sa filharmonijom u dana¹njoj Sali heroja, o prisnim kontaktima sa prof. Vojislavom Vuèkoviæem, o pokretanju muzièkog èasopisa "Zvuk", o savremenoj zabavnoj i novokomponovanoj muzici, pa i o tome koliko je Televizija uèinila da se pobolj¹a ukus ¹irokih slojeva. Osvræe se na muziku i pisane znakove iz doba Vizantije, o negovanju muzike u srednjem veku i likovima sa fresaka slikanih sa instrumentima.
04/0505h26>06h00 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0506h00>06h29 (0x00) ?srpSelo bez seljakaSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu.srpSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu. Snimljeno je 46 emisija, prva je je emitovana novembra 1970. godine i do¾ivela je veliku popularnost na selu.
04/0506h29>07h03 (0x00) ?srpSelo, selo... pa neka je!Raspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu.srpRaspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu. Ljudi sa sela, sa talentima za sviranje, pevanje ili igranje, deo su emisije koja danas predstavlja vredno svedoèanstvo o negovanju tradicije u srpskim selima.
04/0507h03>07h32 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0507h32>07h59 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.
04/0507h59>08h27 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine. Tada¹nji urednik Zabavno-muzièke redakcije Predrag Peri¹iæ je tokom emitovanja serije pobrao kontroverzne kritike, od odobravanja za originalnu ideju do osporavanja. Drugaèija od drugih emisija koje se bave malim ljudima, ona na poseban naèin slika i otkriva svet ljudi koji su svoj ¾ivot ispunili hobijima i ve¹tinama koje su sami osmislili. U njoj poziraju peraèi zlata na Peku, èobanica koja svira na listu, ljubitelj fudbala, grnèar, neobièni orkestar... a reditelj Karpo Godina ih uramljuje u njihov ambijent, ¾ivopisne pejza¾e Srbije.
04/0508h27>09h25 (0x00) ?srpKrugEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno-popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika.srpEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno - popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika. Oni provode dobar deo ¾ivota izmeðu èetiri zida zbog poèinjenih zloèina, ubistava, silovanja, kraða, pronevera ili saobraæajnih prekr¹aja. Da li je KP dom robila ili ¹kola za drugi ¾ivot tih ljudi koji izdr¾avaju kaznu, uèe i nadaju se slobodi? Kako protièu njihovi dani i ¹ta rade? Za¹to su zajedno i te¹ki kriminalci i sluèajni prekr¹itelji koji su imali saobraæajnu nesreæu? Sva ta pitanja postoje i u zatvorskom krugu KPD "Zabela" i u emisiji serije "Krug".
04/0509h25>09h53 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0509h53>10h56 (0x00) ?srpVreme televizijeU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958.srpU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958. godine, èine i ove dve TV stanice. Izgradnja i poèetak rada TV Novi Sad i TV Pri¹tina, kao i odnosi koji nastaju delovanjem tri TV stanice u Srbiji, predmet su ove epizode. Ipak, glavni tok televizijskog programa u Srbiji i dalje predstavljaju programi Televizije Beograd, èije je u to vreme osnovno obele¾je naporedno razvijanje Prvog i Drugog programa. Polovinom ovog perioda TV Beograd emituje i pethiljadito izdanje Dnevnika. U epizodi se prikazuju odlomci iz tada¹njih emisija TV Novi Sad i TV Pri¹tina, iz pethiljaditog Dnevnika TV Beograd i kola¾a o ekipi Dnevnika.
04/0510h56>11h26 (0x00) ?srpLièno viðenjeStana Ðuriæ Klajn, muzikolog (1908-1986).srpStana Ðuriæ-Klajn prièa Milanu Vlajèiæu o muzièkom ¾ivotu u predratnom Beogradu, koncertima na Kolarcu, o svom koncertu sa filharmonijom u dana¹njoj Sali heroja, o prisnim kontaktima sa prof. Vojislavom Vuèkoviæem, o pokretanju muzièkog èasopisa "Zvuk", o savremenoj zabavnoj i novokomponovanoj muzici, pa i o tome koliko je Televizija uèinila da se pobolj¹a ukus ¹irokih slojeva. Osvræe se na muziku i pisane znakove iz doba Vizantije, o negovanju muzike u srednjem veku i likovima sa fresaka slikanih sa instrumentima.
04/0511h26>12h00 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0512h00>12h29 (0x00) ?srpSelo bez seljakaSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu.srpSerijal "Selo bez seljaka" - jedna od akcija koje je realizovala Obrazovna redakcija TV Beograda, koja je doprinela br¾em preobra¾aju ¾ivota i rada na selu. Snimljeno je 46 emisija, prva je je emitovana novembra 1970. godine i do¾ivela je veliku popularnost na selu.
04/0512h29>13h03 (0x00) ?srpSelo, selo... pa neka je!Raspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu.srpRaspevana emisija snimljena u autentiènom seoskom ambijentu. Ljudi sa sela, sa talentima za sviranje, pevanje ili igranje, deo su emisije koja danas predstavlja vredno svedoèanstvo o negovanju tradicije u srpskim selima.
04/0513h03>13h32 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0513h32>13h59 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza", snimljena je 1976. godine.
04/0513h59>14h27 (0x00) ?srpRam za nekoliko pozaSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine.srpSerija "Ram za nekoliko poza" snimljena je 1976. godine. Tada¹nji urednik Zabavno-muzièke redakcije Predrag Peri¹iæ je tokom emitovanja serije pobrao kontroverzne kritike, od odobravanja za originalnu ideju do osporavanja. Drugaèija od drugih emisija koje se bave malim ljudima, ona na poseban naèin slika i otkriva svet ljudi koji su svoj ¾ivot ispunili hobijima i ve¹tinama koje su sami osmislili. U njoj poziraju peraèi zlata na Peku, èobanica koja svira na listu, ljubitelj fudbala, grnèar, neobièni orkestar... a reditelj Karpo Godina ih uramljuje u njihov ambijent, ¾ivopisne pejza¾e Srbije.
04/0514h27>15h25 (0x00) ?srpKrugEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno-popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika.srpEkipa Televizije Beograd provela je deset dana meðu zatvorenicima Kazneno - popravnog doma "Zabela" kraj Po¾arevca, i snimila reporta¾u o ¾ivotu osuðenika. Oni provode dobar deo ¾ivota izmeðu èetiri zida zbog poèinjenih zloèina, ubistava, silovanja, kraða, pronevera ili saobraæajnih prekr¹aja. Da li je KP dom robila ili ¹kola za drugi ¾ivot tih ljudi koji izdr¾avaju kaznu, uèe i nadaju se slobodi? Kako protièu njihovi dani i ¹ta rade? Za¹to su zajedno i te¹ki kriminalci i sluèajni prekr¹itelji koji su imali saobraæajnu nesreæu? Sva ta pitanja postoje i u zatvorskom krugu KPD "Zabela" i u emisiji serije "Krug".
04/0515h25>15h53 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0515h53>16h56 (0x00) ?srpVreme televizijeU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958.srpU periodu od 1972. do 1976. godine osnivaju se Televizija Novi Sad i Televizija Pri¹tina, tako da televizijski sistem u Srbiji, pored Televizije Beograd, koja se emituje od 1958. godine, èine i ove dve TV stanice. Izgradnja i poèetak rada TV Novi Sad i TV Pri¹tina, kao i odnosi koji nastaju delovanjem tri TV stanice u Srbiji, predmet su ove epizode. Ipak, glavni tok televizijskog programa u Srbiji i dalje predstavljaju programi Televizije Beograd, èije je u to vreme osnovno obele¾je naporedno razvijanje Prvog i Drugog programa. Polovinom ovog perioda TV Beograd emituje i pethiljadito izdanje Dnevnika. U epizodi se prikazuju odlomci iz tada¹njih emisija TV Novi Sad i TV Pri¹tina, iz pethiljaditog Dnevnika TV Beograd i kola¾a o ekipi Dnevnika.
04/0516h56>17h26 (0x00) ?srpLièno viðenjeStana Ðuriæ Klajn, muzikolog (1908-1986).srpStana Ðuriæ-Klajn prièa Milanu Vlajèiæu o muzièkom ¾ivotu u predratnom Beogradu, koncertima na Kolarcu, o svom koncertu sa filharmonijom u dana¹njoj Sali heroja, o prisnim kontaktima sa prof. Vojislavom Vuèkoviæem, o pokretanju muzièkog èasopisa "Zvuk", o savremenoj zabavnoj i novokomponovanoj muzici, pa i o tome koliko je Televizija uèinila da se pobolj¹a ukus ¹irokih slojeva. Osvræe se na muziku i pisane znakove iz doba Vizantije, o negovanju muzike u srednjem veku i likovima sa fresaka slikanih sa instrumentima.
04/0517h26>18h00 (0x00) ?srpObrazovno ogledaloRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.srpRedakcija za nauku i obrazovanje krenula je u odgonetanje i tumaèenje mnogobrojnih zagonetki koje je pred nas postavio ¾ivot.
04/0518h00>18h27 (0x00) ?srpDvogledKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan.srpKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan Babiæ nije ostao ravnodu¹an. On je do¹ao u selo i poveo decu na more, u Petrovac. Tada su uèenici ugledali jednu beskrajnu vodenu povr¹inu i ostali zateèeni prizorom.
04/0518h27>18h54 (0x00) ?srpDvogledBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.srpBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.
04/0518h54>19h25 (0x00) ?srpPoezija pokretaU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu..srpU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu... Emisija je snimljena u baletskoj ¹koli "Lujo Davièo", gde kamera bele¾i proces uèenja baleta, a jedna od ilustracija koje govore o istoriji umetnièke igre je i èuvena Sen - Sansova kompozicija Smrt labuda u izvoðenju Maje Pliseckaje.
04/0519h25>19h47 (0x00) ?srpNekad i sadOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova.srpOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova. Reè je o prvom konaku (1818-1847) a mestu dana¹nje Patrijar¹ije, zatim konaku kneginje Ljubice (1831-), konaku Topèideru (1834-), konaku u tzv. Finansijskom parku (1836-1941). Milo¹evi konaci bili su prvi reprezentativni dvorovi u Beogradu, najznaèajnije i najlep¹e graðevine svoga doba.
04/0519h47>20h15 (0x00) ?srpNekad i sadEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa.srpEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa. Ona se nalazila izmeðu dana¹njih zdanja Predsedni¹tva Republike Srbije i Skup¹tine grada Beograda, na mestu koje je u ono vreme bila periferija prestonice Kne¾evine Srbije. Kralj Milan je 1884. zavr¹io zdanje svog dvora na Terazijama (danas Stari dvor) po projektu arhitekte Aleksandra Bugarskog, a pod nadzorom Jovana Ilkiæa.
04/0520h15>20h44 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju.srpLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju. Bidermajer je umetnièki pravac i ¾ivotni stil u prvoj polovini 19. veka nastao na nemaèkom govornom podruèju. Izmeðu Kongresa u Beèu 1814 - 15. i revolucije 1848. prestonica austrougarskog carstva do¾ivljava period visoke kulture, postaje metropola bidermajera, grad svih umetnosti - muzike, poezije, pozori¹ta i slikarstva. Uticaj na srpske umetnike tog vremena bio je evidentan, posebno u slikarstvu. U emisiji su prikazana dela umetnika iz vremena srpskog bidermajera.
04/0520h44>21h27 (0x00) ?srpOstav¹tina za buduænostEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.srpEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.
04/0521h27>22h55 (0x00) ?srpUmetnièko veèeKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce.srpKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce. Ovo Umetnièko veèe snimljeno je neposredno pred zatvaranje Muzeja i poèetka radova na rekonstrukciji zgrade tako da je emisija dragoceno dokumentarno-istorijsko svedoèanstvo o izgledu i radu nacionalne institucije poslednjih decenija pro¹log veka. Muzej je osnovan jo¹ 1844. godine aktom Popeèiteljstva prosve¹tenija u vreme kada je ministar prosvete bio Jovan Sterija Popoviæ. Na ru¹evinama hotela Dardaneli, èuvenog steci¹ta knji¾evnika, pesnika i glumaca poèetkom pro¹log veka, 1903, podignuto je monumentalno zdanje sa tri kupole - delo dvojice beogradskih arhitekata: Nikole Nestoroviæa i Andre Stevanoviæa. Zgrada nije bila namenjena za muzej veæ za potrebe Uprave fonda i Hipotekarnu banku. Narodni muzej se u ovo zdanje uselio 1952. po¹to je predhodno promenio nekoliko adresa.
04/0522h55>23h39 (0x00) ?srpNe¹to sasvim liènoRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955.srpRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955. godine. Puri¹a Ðorðeviæ (1924) pred kamerama TV Beograd 1983. godine govorio je o svom ¾ivotu i radu. Pokazao je mesta u okolini Èaèka gde se igrao sa drugovima, ulicu u kojoj je ¾iveo doktor Dragi¹a Mi¹oviæ, koji ga je leèio. Prisetio se odlaska u partizane, kao i poèetka rada na filmu. Puri¹a Ðorðeviæ dobitnik je vi¹e filmskih nagrada a poslednja - Nagrada za doprinos filmskoj umetnosti, uruèena mu je 2. jula 2019. na sveèanom otvaranju 48. Filmskog festivala "Sofest" u Sopotu.
04/0523h39>00h00 (0x00) ?srpLjudi govoreEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin.srpEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin. Porodicu predstavlja Jerka Ugrin, majka 12 dece. Ona je ekipi TV Beograd pokazala starinsko ognji¹te u kojem kuva, ostavu u kojoj èuva hranu, spavaæe sobe u novoj i staroj kuæi, skroman, ali i nov name¹taj i trpezariju u kojoj se za ruèkom okuplja cela porodica i peva pesmu "Plovi barka".
04/0500h00>00h27 (0x00) ?srpDvogledKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan.srpKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan Babiæ nije ostao ravnodu¹an. On je do¹ao u selo i poveo decu na more, u Petrovac. Tada su uèenici ugledali jednu beskrajnu vodenu povr¹inu i ostali zateèeni prizorom.
04/0500h27>00h54 (0x00) ?srpDvogledBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.srpBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.
04/0500h54>01h25 (0x00) ?srpPoezija pokretaU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu..srpU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu... Emisija je snimljena u baletskoj ¹koli "Lujo Davièo", gde kamera bele¾i proces uèenja baleta, a jedna od ilustracija koje govore o istoriji umetnièke igre je i èuvena Sen - Sansova kompozicija Smrt labuda u izvoðenju Maje Pliseckaje.
04/0501h25>01h47 (0x00) ?srpNekad i sadOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova.srpOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova. Reè je o prvom konaku (1818-1847) a mestu dana¹nje Patrijar¹ije, zatim konaku kneginje Ljubice (1831-), konaku Topèideru (1834-), konaku u tzv. Finansijskom parku (1836-1941). Milo¹evi konaci bili su prvi reprezentativni dvorovi u Beogradu, najznaèajnije i najlep¹e graðevine svoga doba.
04/0501h47>02h15 (0x00) ?srpNekad i sadEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa.srpEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa. Ona se nalazila izmeðu dana¹njih zdanja Predsedni¹tva Republike Srbije i Skup¹tine grada Beograda, na mestu koje je u ono vreme bila periferija prestonice Kne¾evine Srbije. Kralj Milan je 1884. zavr¹io zdanje svog dvora na Terazijama (danas Stari dvor) po projektu arhitekte Aleksandra Bugarskog, a pod nadzorom Jovana Ilkiæa.
05/0502h15>02h44 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju.srpLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju. Bidermajer je umetnièki pravac i ¾ivotni stil u prvoj polovini 19. veka nastao na nemaèkom govornom podruèju. Izmeðu Kongresa u Beèu 1814 - 15. i revolucije 1848. prestonica austrougarskog carstva do¾ivljava period visoke kulture, postaje metropola bidermajera, grad svih umetnosti - muzike, poezije, pozori¹ta i slikarstva. Uticaj na srpske umetnike tog vremena bio je evidentan, posebno u slikarstvu. U emisiji su prikazana dela umetnika iz vremena srpskog bidermajera.
05/0502h44>03h27 (0x00) ?srpOstav¹tina za buduænostEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.srpEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.
05/0503h27>04h55 (0x00) ?srpUmetnièko veèeKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce.srpKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce. Ovo Umetnièko veèe snimljeno je neposredno pred zatvaranje Muzeja i poèetka radova na rekonstrukciji zgrade tako da je emisija dragoceno dokumentarno-istorijsko svedoèanstvo o izgledu i radu nacionalne institucije poslednjih decenija pro¹log veka. Muzej je osnovan jo¹ 1844. godine aktom Popeèiteljstva prosve¹tenija u vreme kada je ministar prosvete bio Jovan Sterija Popoviæ. Na ru¹evinama hotela Dardaneli, èuvenog steci¹ta knji¾evnika, pesnika i glumaca poèetkom pro¹log veka, 1903, podignuto je monumentalno zdanje sa tri kupole - delo dvojice beogradskih arhitekata: Nikole Nestoroviæa i Andre Stevanoviæa. Zgrada nije bila namenjena za muzej veæ za potrebe Uprave fonda i Hipotekarnu banku. Narodni muzej se u ovo zdanje uselio 1952. po¹to je predhodno promenio nekoliko adresa.
05/0504h55>05h39 (0x00) ?srpNe¹to sasvim liènoRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955.srpRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955. godine. Puri¹a Ðorðeviæ (1924) pred kamerama TV Beograd 1983. godine govorio je o svom ¾ivotu i radu. Pokazao je mesta u okolini Èaèka gde se igrao sa drugovima, ulicu u kojoj je ¾iveo doktor Dragi¹a Mi¹oviæ, koji ga je leèio. Prisetio se odlaska u partizane, kao i poèetka rada na filmu. Puri¹a Ðorðeviæ dobitnik je vi¹e filmskih nagrada a poslednja - Nagrada za doprinos filmskoj umetnosti, uruèena mu je 2. jula 2019. na sveèanom otvaranju 48. Filmskog festivala "Sofest" u Sopotu.
05/0505h39>06h00 (0x00) ?srpLjudi govoreEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin.srpEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin. Porodicu predstavlja Jerka Ugrin, majka 12 dece. Ona je ekipi TV Beograd pokazala starinsko ognji¹te u kojem kuva, ostavu u kojoj èuva hranu, spavaæe sobe u novoj i staroj kuæi, skroman, ali i nov name¹taj i trpezariju u kojoj se za ruèkom okuplja cela porodica i peva pesmu "Plovi barka".
05/0506h00>06h04 (0x00) ?srpDvogledKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan.srpKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan Babiæ nije ostao ravnodu¹an. On je do¹ao u selo i poveo decu na more, u Petrovac. Tada su uèenici ugledali jednu beskrajnu vodenu povr¹inu i ostali zateèeni prizorom.
05/0506h04>06h27 (0x00) ?srpTevetekaEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav.srpEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav. Za vas smo izdvojili antologijske trenutke RTV Beograd u kojima æete naprosto u¾ivati.
05/0506h27>06h54 (0x00) ?srpDvogledBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.srpBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.
05/0506h54>07h25 (0x00) ?srpPoezija pokretaU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu..srpU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu... Emisija je snimljena u baletskoj ¹koli "Lujo Davièo", gde kamera bele¾i proces uèenja baleta, a jedna od ilustracija koje govore o istoriji umetnièke igre je i èuvena Sen - Sansova kompozicija Smrt labuda u izvoðenju Maje Pliseckaje.
05/0507h25>07h47 (0x00) ?srpNekad i sadOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova.srpOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova. Reè je o prvom konaku (1818-1847) a mestu dana¹nje Patrijar¹ije, zatim konaku kneginje Ljubice (1831-), konaku Topèideru (1834-), konaku u tzv. Finansijskom parku (1836-1941). Milo¹evi konaci bili su prvi reprezentativni dvorovi u Beogradu, najznaèajnije i najlep¹e graðevine svoga doba.
05/0507h47>08h15 (0x00) ?srpNekad i sadEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa.srpEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa. Ona se nalazila izmeðu dana¹njih zdanja Predsedni¹tva Republike Srbije i Skup¹tine grada Beograda, na mestu koje je u ono vreme bila periferija prestonice Kne¾evine Srbije. Kralj Milan je 1884. zavr¹io zdanje svog dvora na Terazijama (danas Stari dvor) po projektu arhitekte Aleksandra Bugarskog, a pod nadzorom Jovana Ilkiæa.
05/0508h15>08h44 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju.srpLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju. Bidermajer je umetnièki pravac i ¾ivotni stil u prvoj polovini 19. veka nastao na nemaèkom govornom podruèju. Izmeðu Kongresa u Beèu 1814 - 15. i revolucije 1848. prestonica austrougarskog carstva do¾ivljava period visoke kulture, postaje metropola bidermajera, grad svih umetnosti - muzike, poezije, pozori¹ta i slikarstva. Uticaj na srpske umetnike tog vremena bio je evidentan, posebno u slikarstvu. U emisiji su prikazana dela umetnika iz vremena srpskog bidermajera.
05/0508h44>09h27 (0x00) ?srpOstav¹tina za buduænostEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.srpEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.
05/0509h27>10h55 (0x00) ?srpUmetnièko veèeKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce.srpKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce. Ovo Umetnièko veèe snimljeno je neposredno pred zatvaranje Muzeja i poèetka radova na rekonstrukciji zgrade tako da je emisija dragoceno dokumentarno-istorijsko svedoèanstvo o izgledu i radu nacionalne institucije poslednjih decenija pro¹log veka. Muzej je osnovan jo¹ 1844. godine aktom Popeèiteljstva prosve¹tenija u vreme kada je ministar prosvete bio Jovan Sterija Popoviæ. Na ru¹evinama hotela Dardaneli, èuvenog steci¹ta knji¾evnika, pesnika i glumaca poèetkom pro¹log veka, 1903, podignuto je monumentalno zdanje sa tri kupole - delo dvojice beogradskih arhitekata: Nikole Nestoroviæa i Andre Stevanoviæa. Zgrada nije bila namenjena za muzej veæ za potrebe Uprave fonda i Hipotekarnu banku. Narodni muzej se u ovo zdanje uselio 1952. po¹to je predhodno promenio nekoliko adresa.
05/0510h55>11h39 (0x00) ?srpNe¹to sasvim liènoRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955.srpRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955. godine. Puri¹a Ðorðeviæ (1924) pred kamerama TV Beograd 1983. godine govorio je o svom ¾ivotu i radu. Pokazao je mesta u okolini Èaèka gde se igrao sa drugovima, ulicu u kojoj je ¾iveo doktor Dragi¹a Mi¹oviæ, koji ga je leèio. Prisetio se odlaska u partizane, kao i poèetka rada na filmu. Puri¹a Ðorðeviæ dobitnik je vi¹e filmskih nagrada a poslednja - Nagrada za doprinos filmskoj umetnosti, uruèena mu je 2. jula 2019. na sveèanom otvaranju 48. Filmskog festivala "Sofest" u Sopotu.
05/0511h39>12h00 (0x00) ?srpLjudi govoreEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin.srpEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin. Porodicu predstavlja Jerka Ugrin, majka 12 dece. Ona je ekipi TV Beograd pokazala starinsko ognji¹te u kojem kuva, ostavu u kojoj èuva hranu, spavaæe sobe u novoj i staroj kuæi, skroman, ali i nov name¹taj i trpezariju u kojoj se za ruèkom okuplja cela porodica i peva pesmu "Plovi barka".
05/0512h00>12h27 (0x00) ?srpDvogledKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan.srpKada je seoski uèitelj iz sela Ploèa na Kopaoniku napisao pismo uredni¹tvu jednih novina, u kojem stoji da njegovi uèenici nikad nisu videli more i da ga verovatno nikad neæe ni videti, Dragan Babiæ nije ostao ravnodu¹an. On je do¹ao u selo i poveo decu na more, u Petrovac. Tada su uèenici ugledali jednu beskrajnu vodenu povr¹inu i ostali zateèeni prizorom.
05/0512h27>12h54 (0x00) ?srpDvogledBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.srpBraè, drugo po velièini ostrvo tada¹nje Jugoslavije, zanimljivo je kako po kriterijumu istorije tako i po ¾ivoj tradiciji oèuvanoj u obièajima i arhitekturi. tekturi.
05/0512h54>13h25 (0x00) ?srpPoezija pokretaU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu..srpU okviru ©kolskog programa u prvoj polovini sedamdesete godine emitovano je vi¹e epizoda ove serije, koja je na zanimljiv naèin poduèavala mlade gledaoce o muzici, pozori¹tu, baletu... Emisija je snimljena u baletskoj ¹koli "Lujo Davièo", gde kamera bele¾i proces uèenja baleta, a jedna od ilustracija koje govore o istoriji umetnièke igre je i èuvena Sen - Sansova kompozicija Smrt labuda u izvoðenju Maje Pliseckaje.
05/0513h25>13h47 (0x00) ?srpNekad i sadOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova.srpOva emisija posveæena je graditeljstvu knjaza Milo¹a Obrenoviæa - odnosno njegovim gospodarskim konacima u Beogradu, koji su preteèe potnjih dvorova. Reè je o prvom konaku (1818-1847) a mestu dana¹nje Patrijar¹ije, zatim konaku kneginje Ljubice (1831-), konaku Topèideru (1834-), konaku u tzv. Finansijskom parku (1836-1941). Milo¹evi konaci bili su prvi reprezentativni dvorovi u Beogradu, najznaèajnije i najlep¹e graðevine svoga doba.
05/0513h47>14h15 (0x00) ?srpNekad i sadEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa.srpEmisija prikazuje dvorski kompleks iz 19. veka na Terazijama, odnosno rezidenciju Karaðorðevog sina - knjaza Aleksandra Karaðorðeviæa. Ona se nalazila izmeðu dana¹njih zdanja Predsedni¹tva Republike Srbije i Skup¹tine grada Beograda, na mestu koje je u ono vreme bila periferija prestonice Kne¾evine Srbije. Kralj Milan je 1884. zavr¹io zdanje svog dvora na Terazijama (danas Stari dvor) po projektu arhitekte Aleksandra Bugarskog, a pod nadzorom Jovana Ilkiæa.
05/0514h15>14h44 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju.srpLjubitelji umetnosti u ovoj emisiji TV Beograd imaæe priliku da vide veliku izlo¾bu beèkog bidermajera, odr¾anu 1981. godine u beogradskom Narodnom muzeju. Bidermajer je umetnièki pravac i ¾ivotni stil u prvoj polovini 19. veka nastao na nemaèkom govornom podruèju. Izmeðu Kongresa u Beèu 1814 - 15. i revolucije 1848. prestonica austrougarskog carstva do¾ivljava period visoke kulture, postaje metropola bidermajera, grad svih umetnosti - muzike, poezije, pozori¹ta i slikarstva. Uticaj na srpske umetnike tog vremena bio je evidentan, posebno u slikarstvu. U emisiji su prikazana dela umetnika iz vremena srpskog bidermajera.
05/0514h44>15h27 (0x00) ?srpOstav¹tina za buduænostEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.srpEpizoda posveæena knji¾evniku, dramaturgu i knji¾evnom kritièaru Borislavu Mihajloviæu Mihizu.
05/0515h27>16h55 (0x00) ?srpUmetnièko veèeKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce.srpKrajem juna meseca, 2018. godine, Narodni muzej u Beogradu ponovo je, nakon 15 godina pauze, otvorio vrata za posetioce. Ovo Umetnièko veèe snimljeno je neposredno pred zatvaranje Muzeja i poèetka radova na rekonstrukciji zgrade tako da je emisija dragoceno dokumentarno-istorijsko svedoèanstvo o izgledu i radu nacionalne institucije poslednjih decenija pro¹log veka. Muzej je osnovan jo¹ 1844. godine aktom Popeèiteljstva prosve¹tenija u vreme kada je ministar prosvete bio Jovan Sterija Popoviæ. Na ru¹evinama hotela Dardaneli, èuvenog steci¹ta knji¾evnika, pesnika i glumaca poèetkom pro¹log veka, 1903, podignuto je monumentalno zdanje sa tri kupole - delo dvojice beogradskih arhitekata: Nikole Nestoroviæa i Andre Stevanoviæa. Zgrada nije bila namenjena za muzej veæ za potrebe Uprave fonda i Hipotekarnu banku. Narodni muzej se u ovo zdanje uselio 1952. po¹to je predhodno promenio nekoliko adresa.
05/0516h55>17h39 (0x00) ?srpNe¹to sasvim liènoRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955.srpRe¾iser i pisac, autor 21. igranog i oko 50 dokumentarnih i kratkih filmova. Objavio je devet knjiga, a sa Oliverom i Radetom Markoviæem osnovao je prvo privatno pozori¹te "Dramska dru¾ina A" 1955. godine. Puri¹a Ðorðeviæ (1924) pred kamerama TV Beograd 1983. godine govorio je o svom ¾ivotu i radu. Pokazao je mesta u okolini Èaèka gde se igrao sa drugovima, ulicu u kojoj je ¾iveo doktor Dragi¹a Mi¹oviæ, koji ga je leèio. Prisetio se odlaska u partizane, kao i poèetka rada na filmu. Puri¹a Ðorðeviæ dobitnik je vi¹e filmskih nagrada a poslednja - Nagrada za doprinos filmskoj umetnosti, uruèena mu je 2. jula 2019. na sveèanom otvaranju 48. Filmskog festivala "Sofest" u Sopotu.
05/0517h39>18h00 (0x00) ?srpLjudi govoreEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin.srpEmisija je snimljena u mestu Donje Sitno kod Splita 1971. godine u skromnom domu katolièke porodice Ugrin. Porodicu predstavlja Jerka Ugrin, majka 12 dece. Ona je ekipi TV Beograd pokazala starinsko ognji¹te u kojem kuva, ostavu u kojoj èuva hranu, spavaæe sobe u novoj i staroj kuæi, skroman, ali i nov name¹taj i trpezariju u kojoj se za ruèkom okuplja cela porodica i peva pesmu "Plovi barka".
05/0518h00>18h39 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju.srpOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju. Do finala takmièenja na Olimpijadi, kada su pobedili selekciju Èehoslovaèke, najbolji rukometa¹i Jugoslavije, slavili su i u svim duelima koji su prethodili toj zlatnoj zavr¹nici - protiv ekipa Japana, Amerike, Maðarske, SR Nemaèke i Rumunije. O toj medalji za pamæenje, pred kamerama TV Beograd govorili su oni koji su je i osvojili - rukometa¹i Milan Lazareviæ, Branislav Pokrajac, Hrvoje Horvat, Ðorðe Lavrniæ i Abas Arslanagiæ. Olimpijske igre u Minhenu su druga olimpijada na kojoj je odigran rukomet, i to samo mu¹ki turnir. Prvi put je rukomet (mu¹ki turnir) odigran na Olimpijadi u Berlinu 1936. godine, nakon èega je usledila pauza duga 36 godina. Prvi ¾enski rukometni turnir na Olimpijadi, odr¾an je u Montrealu 1976. godine. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
05/0518h39>19h08 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!srpOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
05/0519h08>19h43 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958.srpOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958. godine, gde je osvojio bronzanu medalju u ve¾bi na konju sa hvataljkama. U Luksemburgu je, tri godine kasnije, odr¾an Kup Evrope, na kojem su Miroslav Cerar i ostali jugoslovenski gimnastièari osvojili ¹est zlatnih medalja. Miroslav Cerar, roðen je 1939. godine u Ljubljani. Tokom sportske karijere osvojio je medalje na dve olimpijade (1964. i 1968.), èetiri svetska i pet evropskih prvenstava. Na Svetskom prvenstvu 1970. godine, odr¾anom u Ljubljani, pored zlatne medalje, osvojio je i titulu svetskog ¹ampiona na konju sa hvataljkama. Miroslav Cerar je tri puta progla¹avan za najboljeg jugoslovenskog sportistu (1961,1963. i 1964.), a 1999. godine je primljen u Internacionalnu kuæu slavnih za gimnastiku. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
05/0519h43>20h31 (0x00) ?srpTi dani te godineEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.srpEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.
05/0520h31>21h01 (0x00) ?srpBeogradsko proleæeFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina.srpFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina. Na koncertu starih gradskih pesama uèestvovali su pevaèi: Predrag Cune Gojkoviæ, Zvonko Bogdan, Du¹an Jak¹iæ, ®ivan Miliæ i drugi, a pratili su ih dva orkestra: Narodni orkestar RTB pod upravom Miodraga Ja¹areviæa i Tambura¹ki orkestar Radio Novog Sada pod upravom Janike Bala¹a.
05/0521h01>22h09 (0x00) ?srpRokumentiSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.srpSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.
05/0522h09>22h36 (0x00) ?srpRokovnikU 40 poluèasovnih epizoda serijala Rokovnik, koji se bavi rok scenom SFRJ, sme¹teni su najznaèajniji autori i izvoðaèi najpopularnije muzike XX veka.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
05/0522h36>23h01 (0x00) ?srpRokovnikSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
05/0523h01>23h31 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaU drugoj polovini 18. veka, Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i Zapadne Evrope.srpU emisiji se govori o naseljavanju Srba u Trstu u drugoj polovini 18. veka. Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i zapadne Evrope. Èesto su pomagali rodni kraj, naroèito u Prvom srpskom ustanku, kao i ¹tampanje knjiga Vuka Karad¾iæa i Dositeja Obradoviæa. Profesor tr¹æanskog univerziteta, Marko Pozeta, govori o prvim srpskim doseljenicima od 1718. godine. Kazivanje je ilustrovano dokumentima iz tr¹æanskog arhiva, snimcima starog Trsta i srpskih crkava u tom gradu.
05/0523h31>23h46 (0x00) ?srpKulturna panoramaPogledajte emisiju iz kulture koja je snimljena u Jugoslaviji pre vi¹e decenija.srpPogledajte emisiju iz kulture koja je snimljena u Jugoslaviji pre vi¹e decenija.
05/0523h46>23h52 (0x00) ?srpTevetekaEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav.srpEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav. Za vas smo izdvojili antologijske trenutke RTV Beograd u kojima æete naprosto u¾ivati.
05/0523h52>00h00 (0x00) ?srpArhivske minijatureU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.srpU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.
05/0500h00>00h39 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju.srpOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju. Do finala takmièenja na Olimpijadi, kada su pobedili selekciju Èehoslovaèke, najbolji rukometa¹i Jugoslavije, slavili su i u svim duelima koji su prethodili toj zlatnoj zavr¹nici - protiv ekipa Japana, Amerike, Maðarske, SR Nemaèke i Rumunije. O toj medalji za pamæenje, pred kamerama TV Beograd govorili su oni koji su je i osvojili - rukometa¹i Milan Lazareviæ, Branislav Pokrajac, Hrvoje Horvat, Ðorðe Lavrniæ i Abas Arslanagiæ. Olimpijske igre u Minhenu su druga olimpijada na kojoj je odigran rukomet, i to samo mu¹ki turnir. Prvi put je rukomet (mu¹ki turnir) odigran na Olimpijadi u Berlinu 1936. godine, nakon èega je usledila pauza duga 36 godina. Prvi ¾enski rukometni turnir na Olimpijadi, odr¾an je u Montrealu 1976. godine. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
05/0500h39>01h08 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!srpOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
05/0501h08>01h43 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958.srpOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958. godine, gde je osvojio bronzanu medalju u ve¾bi na konju sa hvataljkama. U Luksemburgu je, tri godine kasnije, odr¾an Kup Evrope, na kojem su Miroslav Cerar i ostali jugoslovenski gimnastièari osvojili ¹est zlatnih medalja. Miroslav Cerar, roðen je 1939. godine u Ljubljani. Tokom sportske karijere osvojio je medalje na dve olimpijade (1964. i 1968.), èetiri svetska i pet evropskih prvenstava. Na Svetskom prvenstvu 1970. godine, odr¾anom u Ljubljani, pored zlatne medalje, osvojio je i titulu svetskog ¹ampiona na konju sa hvataljkama. Miroslav Cerar je tri puta progla¹avan za najboljeg jugoslovenskog sportistu (1961,1963. i 1964.), a 1999. godine je primljen u Internacionalnu kuæu slavnih za gimnastiku. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
05/0501h43>02h31 (0x00) ?srpTi dani te godineEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.srpEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.
06/0502h31>03h01 (0x00) ?srpBeogradsko proleæeFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina.srpFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina. Na koncertu starih gradskih pesama uèestvovali su pevaèi: Predrag Cune Gojkoviæ, Zvonko Bogdan, Du¹an Jak¹iæ, ®ivan Miliæ i drugi, a pratili su ih dva orkestra: Narodni orkestar RTB pod upravom Miodraga Ja¹areviæa i Tambura¹ki orkestar Radio Novog Sada pod upravom Janike Bala¹a.
06/0503h01>04h09 (0x00) ?srpRokumentiSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.srpSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.
06/0504h09>04h36 (0x00) ?srpRokovnikU 40 poluèasovnih epizoda serijala Rokovnik, koji se bavi rok scenom SFRJ, sme¹teni su najznaèajniji autori i izvoðaèi najpopularnije muzike XX veka.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
06/0504h36>05h01 (0x00) ?srpRokovnikSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
06/0505h01>05h31 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaU drugoj polovini 18. veka, Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i Zapadne Evrope.srpU emisiji se govori o naseljavanju Srba u Trstu u drugoj polovini 18. veka. Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i zapadne Evrope. Èesto su pomagali rodni kraj, naroèito u Prvom srpskom ustanku, kao i ¹tampanje knjiga Vuka Karad¾iæa i Dositeja Obradoviæa. Profesor tr¹æanskog univerziteta, Marko Pozeta, govori o prvim srpskim doseljenicima od 1718. godine. Kazivanje je ilustrovano dokumentima iz tr¹æanskog arhiva, snimcima starog Trsta i srpskih crkava u tom gradu.
06/0505h31>05h52 (0x00) ?srpKulturna panoramaPogledajte emisiju iz kulture koja je snimljena u Jugoslaviji pre vi¹e decenija.srpPogledajte emisiju iz kulture koja je snimljena u Jugoslaviji pre vi¹e decenija.
06/0505h52>06h00 (0x00) ?srpArhivske minijatureU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.srpU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.
06/0506h00>06h39 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju.srpOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju. Do finala takmièenja na Olimpijadi, kada su pobedili selekciju Èehoslovaèke, najbolji rukometa¹i Jugoslavije, slavili su i u svim duelima koji su prethodili toj zlatnoj zavr¹nici - protiv ekipa Japana, Amerike, Maðarske, SR Nemaèke i Rumunije. O toj medalji za pamæenje, pred kamerama TV Beograd govorili su oni koji su je i osvojili - rukometa¹i Milan Lazareviæ, Branislav Pokrajac, Hrvoje Horvat, Ðorðe Lavrniæ i Abas Arslanagiæ. Olimpijske igre u Minhenu su druga olimpijada na kojoj je odigran rukomet, i to samo mu¹ki turnir. Prvi put je rukomet (mu¹ki turnir) odigran na Olimpijadi u Berlinu 1936. godine, nakon èega je usledila pauza duga 36 godina. Prvi ¾enski rukometni turnir na Olimpijadi, odr¾an je u Montrealu 1976. godine. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
06/0506h39>07h08 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!srpOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
06/0507h08>07h43 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958.srpOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958. godine, gde je osvojio bronzanu medalju u ve¾bi na konju sa hvataljkama. U Luksemburgu je, tri godine kasnije, odr¾an Kup Evrope, na kojem su Miroslav Cerar i ostali jugoslovenski gimnastièari osvojili ¹est zlatnih medalja. Miroslav Cerar, roðen je 1939. godine u Ljubljani. Tokom sportske karijere osvojio je medalje na dve olimpijade (1964. i 1968.), èetiri svetska i pet evropskih prvenstava. Na Svetskom prvenstvu 1970. godine, odr¾anom u Ljubljani, pored zlatne medalje, osvojio je i titulu svetskog ¹ampiona na konju sa hvataljkama. Miroslav Cerar je tri puta progla¹avan za najboljeg jugoslovenskog sportistu (1961,1963. i 1964.), a 1999. godine je primljen u Internacionalnu kuæu slavnih za gimnastiku. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
06/0507h43>08h31 (0x00) ?srpTi dani te godineEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.srpEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.
06/0508h31>09h01 (0x00) ?srpBeogradsko proleæeFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina.srpFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina. Na koncertu starih gradskih pesama uèestvovali su pevaèi: Predrag Cune Gojkoviæ, Zvonko Bogdan, Du¹an Jak¹iæ, ®ivan Miliæ i drugi, a pratili su ih dva orkestra: Narodni orkestar RTB pod upravom Miodraga Ja¹areviæa i Tambura¹ki orkestar Radio Novog Sada pod upravom Janike Bala¹a.
06/0509h01>10h09 (0x00) ?srpRokumentiSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.srpSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.
06/0510h09>10h36 (0x00) ?srpRokovnikU 40 poluèasovnih epizoda serijala Rokovnik, koji se bavi rok scenom SFRJ, sme¹teni su najznaèajniji autori i izvoðaèi najpopularnije muzike XX veka.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
06/0510h36>11h01 (0x00) ?srpRokovnikSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
06/0511h01>11h46 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaU drugoj polovini 18. veka, Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i Zapadne Evrope.srpU emisiji se govori o naseljavanju Srba u Trstu u drugoj polovini 18. veka. Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i zapadne Evrope. Èesto su pomagali rodni kraj, naroèito u Prvom srpskom ustanku, kao i ¹tampanje knjiga Vuka Karad¾iæa i Dositeja Obradoviæa. Profesor tr¹æanskog univerziteta, Marko Pozeta, govori o prvim srpskim doseljenicima od 1718. godine. Kazivanje je ilustrovano dokumentima iz tr¹æanskog arhiva, snimcima starog Trsta i srpskih crkava u tom gradu.
06/0511h46>11h52 (0x00) ?srpTevetekaEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav.srpEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav. Za vas smo izdvojili antologijske trenutke RTV Beograd u kojima æete naprosto u¾ivati.
06/0511h52>12h00 (0x00) ?srpArhivske minijatureU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.srpU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.
06/0512h00>12h39 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju.srpOva emisija posveæena je uspesima rukometne reprezentacije nekada¹nje Jugoslavije, sa posebnim osvrtom na trijumf na Olimpijskim igrama u Minhenu (1972), gde su osvojili zlatnu medalju. Do finala takmièenja na Olimpijadi, kada su pobedili selekciju Èehoslovaèke, najbolji rukometa¹i Jugoslavije, slavili su i u svim duelima koji su prethodili toj zlatnoj zavr¹nici - protiv ekipa Japana, Amerike, Maðarske, SR Nemaèke i Rumunije. O toj medalji za pamæenje, pred kamerama TV Beograd govorili su oni koji su je i osvojili - rukometa¹i Milan Lazareviæ, Branislav Pokrajac, Hrvoje Horvat, Ðorðe Lavrniæ i Abas Arslanagiæ. Olimpijske igre u Minhenu su druga olimpijada na kojoj je odigran rukomet, i to samo mu¹ki turnir. Prvi put je rukomet (mu¹ki turnir) odigran na Olimpijadi u Berlinu 1936. godine, nakon èega je usledila pauza duga 36 godina. Prvi ¾enski rukometni turnir na Olimpijadi, odr¾an je u Montrealu 1976. godine. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
06/0512h39>13h08 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!srpOva emisija posveæena je uspesima jugoslovenskog boksa. Videæete snimke meèeva za Zlatnu rukavicu, kao i snimke sa olimpijada u Meksiku i Minhenu. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
06/0513h08>13h43 (0x00) ?srpPovratak zvezdamaOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958.srpOva emisija posveæena je Miroslavu Ceraru, gimnastièaru. Videæete snimke sa njegovog prvog nastupa na Kupu sveta u Moskvi, odr¾anom 1958. godine, gde je osvojio bronzanu medalju u ve¾bi na konju sa hvataljkama. U Luksemburgu je, tri godine kasnije, odr¾an Kup Evrope, na kojem su Miroslav Cerar i ostali jugoslovenski gimnastièari osvojili ¹est zlatnih medalja. Miroslav Cerar, roðen je 1939. godine u Ljubljani. Tokom sportske karijere osvojio je medalje na dve olimpijade (1964. i 1968.), èetiri svetska i pet evropskih prvenstava. Na Svetskom prvenstvu 1970. godine, odr¾anom u Ljubljani, pored zlatne medalje, osvojio je i titulu svetskog ¹ampiona na konju sa hvataljkama. Miroslav Cerar je tri puta progla¹avan za najboljeg jugoslovenskog sportistu (1961,1963. i 1964.), a 1999. godine je primljen u Internacionalnu kuæu slavnih za gimnastiku. U¾ivajte u sportskom vremeplovu!
06/0513h43>14h31 (0x00) ?srpTi dani te godineEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.srpEmisije dokumentarnog programa Filmska hronika, bave se va¾nim de¹avanjima u tada¹njoj SFRJ i svetu.
06/0514h31>15h01 (0x00) ?srpBeogradsko proleæeFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina.srpFestival koji je bio veoma popularan sedamdesetih godina. Na koncertu starih gradskih pesama uèestvovali su pevaèi: Predrag Cune Gojkoviæ, Zvonko Bogdan, Du¹an Jak¹iæ, ®ivan Miliæ i drugi, a pratili su ih dva orkestra: Narodni orkestar RTB pod upravom Miodraga Ja¹areviæa i Tambura¹ki orkestar Radio Novog Sada pod upravom Janike Bala¹a.
06/0515h01>16h09 (0x00) ?srpRokumentiSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.srpSerija "Rokumenti" raðena je 1995. godine i obraðivala je velike autore, tekstopisce, kompozitore, grupe koje su obele¾ile razvoj rok muzike na ovim prostorima.
06/0516h09>16h36 (0x00) ?srpRokovnikU 40 poluèasovnih epizoda serijala Rokovnik, koji se bavi rok scenom SFRJ, sme¹teni su najznaèajniji autori i izvoðaèi najpopularnije muzike XX veka.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
06/0516h36>17h01 (0x00) ?srpRokovnikSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi.srpSerijal "Rokovnik", koji se bavi rok scenom SFRJ, predstavlja najznaèajnije autore i izvoðaèe najpopularnije muzike XX veka. Naziv Rokovnik je igra reèi. Rokovnik je mesto gde su zabele¾eni najva¾niji dogaðaji u periodu od 1958. do 2000. godine. Serija je snimana nekoliko godina, na bitnim lokacijama na kojima je stvarana rok scena: u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Kragujevcu, Puli, Rijeci, Ljubljani, Novom Sadu i Skoplju. Tom prilikom, snimljeni su razgovori sa vi¹e od 300 uèesnika i svedoka, i prikupljena je kompletna video-arhiva tog vremena, koja æe prvi put biti prezentovana u serijalu.
06/0517h01>17h46 (0x00) ?srpRiznice kulturnog blagaU drugoj polovini 18. veka, Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i Zapadne Evrope.srpU emisiji se govori o naseljavanju Srba u Trstu u drugoj polovini 18. veka. Trst je bio kulturni centar i most izmeðu Srba na Balkanu i zapadne Evrope. Èesto su pomagali rodni kraj, naroèito u Prvom srpskom ustanku, kao i ¹tampanje knjiga Vuka Karad¾iæa i Dositeja Obradoviæa. Profesor tr¹æanskog univerziteta, Marko Pozeta, govori o prvim srpskim doseljenicima od 1718. godine. Kazivanje je ilustrovano dokumentima iz tr¹æanskog arhiva, snimcima starog Trsta i srpskih crkava u tom gradu.
06/0517h46>17h52 (0x00) ?srpTevetekaEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav.srpEmisija "Teveteka" brine da neki od najupeèatljivijih televizijskih gostovanja, priloga i nastupa ne padnu u potpuni zaborav. Za vas smo izdvojili antologijske trenutke RTV Beograd u kojima æete naprosto u¾ivati.
06/0517h52>18h00 (0x00) ?srpArhivske minijatureU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.srpU ovoj kratkoj formi upoznajte razlièite znamenitosti, ljude i manifestacije.
06/0518h00>18h27 (0x00) ?srpNeobaveznoU Lipicama u Sloveniji, 1972.srpU Lipicama u Sloveniji, 1972. godine, snimljena je ova emisija serijala Neobavezno, u kojoj su Emi Rude¾, Marija Brkiæ, Luiza Loti Klem¹e i Grozdana Zeèiæ, striptizete, govorile o poslu kojim se bave, ¾ivotu i problemima sa kojima se susreæu.
06/0518h27>19h08 (0x00) ?srpNa¹e vremeEmisija JRT - a o dalmatinskim selima u okolini ©ibenika i ¾ivotu me¹tana tokom zime.srpEmisija JRT - a o dalmatinskim selima u okolini ©ibenika i ¾ivotu me¹tana tokom zime.
06/0519h08>19h35 (0x00) ?srpKaravanEmisija nam predoèava ¾ivot svetionièara, koji zajedno sa porodicama izolovano ¾ive na razbacanim ostrvima Jadranskog mora, u podruèju Korèule.srpEmisija nam predoèava ¾ivot svetionièara, koji zajedno sa porodicama izolovano ¾ive na razbacanim ostrvima Jadranskog mora, u podruèju Korèule. Kamera prati posadu broda Porer, koji obilazi svetionike Parabroz, Ploèice, Struga, Palagru¾a i Glavat, i snabdeva stanovnike neophodnim potrep¹tinama. Natpis na Kuvarici okaèenoj u jednom domaæinstvu koji ka¾e: Od ljubavi nismo siti, treba dobro jest i pit, duhovito i reèito govori od kakvog je znaèaja snabdevanje u ovim oblastima. Svakodnevni ¾ivot, kako ka¾e jedan od svetionièara je jedan te isti - svi smo jedni drugima dosadili. Takva situacija posebno je ote¾ana zimi, kada bure onemoguæavaju pristup ovim nepristupaènim prostorima, ¹to je ekipa Karavana uspela da snimi kod svetionika Glavat, kao i posledice po¾ara kod svetionika Parobroz.
06/0519h35>20h03 (0x00) ?srpOdiseja miraFilmski zapis prikazuje razvitak i ozakonjenje rasizma u Ju¾noafrièkoj dr¾avi.srpFilmski zapis prikazuje razvitak i ozakonjenje rasizma u Ju¾noafrièkoj dr¾avi. Prikazan je podvojen ¾ivot belaca i crnaca, crnaèka geta u kojima je polovina roðene dece umirala pre pete godine ¾ivota, sukobi, represivne mere i suðenje advokatu Nelsonu Mandeli i njegovim saradnicima. Ju¾na Afrika je bila zemlja sa najveæim procentom zatvorenika u odnosu na broj stanovnika. Samo 1963. godine voðeno je 80 procesa u kojima je bilo 1100 optu¾enih, 40 je bilo pogubljeno, a 743 - oje osuðeno je na 4724 godina zatvora. Optu¾eni su osuðivani za sabota¾u, terorizam, komunistièko delovanje i rad u ilegalanim organizacijama. Prikazani su i stavovi dobitnika Nobelove nagrade za mir 1961. godine, Alberta Lutulija. Aparthejd je ukinut 1990. godine, a 1994. Nelson Mandela je izabran za prvog crnog predsednika.
06/0520h03>20h33 (0x00) ?srpNekad i sadSeæanja starog Beograðanina, pisca i prevodioca Nikole Trajkoviæa o Beogradu s kraja pro¹log i poèetka ovog veka.srpSeæanja starog Beograðanina, pisca i prevodioca Nikole Trajkoviæa o Beogradu s kraja pro¹log i poèetka ovog veka. Knji¾evnik Nikola Trajkoviæ je iz porodice koja je u Beogradu nastanjena jo¹ od Prvog srpskog ustanka. Govori o Beogradu u èijoj je pro¹losti nalazio teme za svoje romane i pripovetke a u publicistièkim radovima zabele¾io je mnoge trenutke iz ¾ivota grada.
06/0520h33>21h22 (0x00) ?srpNekad i sadEmisija iz 1985. godine posveæena dr Arèibaldu Rajsu, izuzetnom i neobiènom èovkeu koji je nazivan "vojnikom pravde, istine i prava" i "najveæim prijateljem iz najte¾ih dana".srpEmisija iz 1985. godine posveæena dr Arèibaldu Rajsu, izuzetnom i neobiènom èoveku koji je nazivan "vojnikom pravde, istine i prava" i "najveæim prijateljem iz najte¾ih dana". Arèibald Rajs je kao profesor ¹vajcarskog univerziteta istra¾ivao u Prvom svetskom ratu povrede meðunarodnih ratnih konvencija i nedela poèinjena od strane neprijatelja u Srbiji. Posle zavr¹etka Velikog rata, Arèibald Rajs je u Topèideru podigao skromnu vilu "Dobro polje" i zauvek se nastanio u Beogradu. Testamentom je odredio da njegovo srce bude preneto na vrh Kajmakèalana - "da le¾i meðu palim ratnim drugovima".
06/0521h22>22h06 (0x00) ?srpMeðutimNi mesec dana po¹to je, 24. decembra 2009, proslavio stoti roðendan, u Beogradu je preminuo dr Marko Anaf, profesor Medicinskog fakulteta u penziji.srpNi mesec dana po¹to je, 24. decembra 2009, proslavio stoti roðendan, u Beogradu je preminuo dr Marko Anaf, profesor Medicinskog fakulteta u penziji.
06/0522h06>22h48 (0x00) ?srpOstav¹tina za buduænostPutevima nadrealiste hoditi, ponekad mo¾e da referira i obrtnu sintagmu: uputiti se nadrealnim putevima.srpPutevima nadrealiste hoditi, ponekad mo¾e da referira i obrtnu sintagmu: uputiti se nadrealnim putevima. Takvim primerom behu i staze Oskara Davièa, srpskog pesnika i prozaiste, profesora, borca, robija¹a, neumornog putnika, prevodioca. Sijav¹i u svojim doslednim moralnim principima i privoðenju modernistièkih dahova u srpsku knji¾evnost, Davièo je bio svetionik svih perioda merenih po ar¹inima ideologija. U intimnom nedogledu introspekcije sopstvene liènosti i personalne istorije, Davièo u emisiji govori u prvom licu.
06/0522h48>23h31 (0x00) ?srpOd pastira do Boga - Sudbina.O ¾ivotu Gaja Galerija Valerija Maksimijana govori Dragoslav Srejoviæ.srpO ¾ivotu Gaja Galerija Valerija Maksimijana govori Dragoslav Srejoviæ.
06/0523h31>00h00 (0x00) ?srpTV feljtonEmisije koje prate karijeru i ¾ivotnu filozofiju poznatih liènosti, kao i de¹avanja koja su ostavila traga u na¹im ¾ivotima.srpEmisije koje prate karijeru i ¾ivotnu filozofiju poznatih liènosti, kao i de¹avanja koja su ostavila traga u na¹im ¾ivotima. Kroz prièu o ¾ivotnom putu i radostima i tugama koje su pro¹li poznati glumci, pisci, umetnici, nauènici, upoznajemo ih na savim drugi naèin i vidimo u sasvim drugom svetlu.
06/0500h00>00h27 (0x00) ?srpNeobaveznoU Lipicama u Sloveniji, 1972.srpU Lipicama u Sloveniji, 1972. godine, snimljena je ova emisija serijala Neobavezno, u kojoj su Emi Rude¾, Marija Brkiæ, Luiza Loti Klem¹e i Grozdana Zeèiæ, striptizete, govorile o poslu kojim se bave, ¾ivotu i problemima sa kojima se susreæu.
06/0500h27>01h08 (0x00) ?srpNa¹e vremeEmisija JRT - a o dalmatinskim selima u okolini ©ibenika i ¾ivotu me¹tana tokom zime.srpEmisija JRT - a o dalmatinskim selima u okolini ©ibenika i ¾ivotu me¹tana tokom zime.
06/0501h08>01h35 (0x00) ?srpKaravanEmisija nam predoèava ¾ivot svetionièara, koji zajedno sa porodicama izolovano ¾ive na razbacanim ostrvima Jadranskog mora, u podruèju Korèule.srpEmisija nam predoèava ¾ivot svetionièara, koji zajedno sa porodicama izolovano ¾ive na razbacanim ostrvima Jadranskog mora, u podruèju Korèule. Kamera prati posadu broda Porer, koji obilazi svetionike Parabroz, Ploèice, Struga, Palagru¾a i Glavat, i snabdeva stanovnike neophodnim potrep¹tinama. Natpis na Kuvarici okaèenoj u jednom domaæinstvu koji ka¾e: Od ljubavi nismo siti, treba dobro jest i pit, duhovito i reèito govori od kakvog je znaèaja snabdevanje u ovim oblastima. Svakodnevni ¾ivot, kako ka¾e jedan od svetionièara je jedan te isti - svi smo jedni drugima dosadili. Takva situacija posebno je ote¾ana zimi, kada bure onemoguæavaju pristup ovim nepristupaènim prostorima, ¹to je ekipa Karavana uspela da snimi kod svetionika Glavat, kao i posledice po¾ara kod svetionika Parobroz.
06/0501h35>02h03 (0x00) ?srpOdiseja miraFilmski zapis prikazuje razvitak i ozakonjenje rasizma u Ju¾noafrièkoj dr¾avi.srpFilmski zapis prikazuje razvitak i ozakonjenje rasizma u Ju¾noafrièkoj dr¾avi. Prikazan je podvojen ¾ivot belaca i crnaca, crnaèka geta u kojima je polovina roðene dece umirala pre pete godine ¾ivota, sukobi, represivne mere i suðenje advokatu Nelsonu Mandeli i njegovim saradnicima. Ju¾na Afrika je bila zemlja sa najveæim procentom zatvorenika u odnosu na broj stanovnika. Samo 1963. godine voðeno je 80 procesa u kojima je bilo 1100 optu¾enih, 40 je bilo pogubljeno, a 743 - oje osuðeno je na 4724 godina zatvora. Optu¾eni su osuðivani za sabota¾u, terorizam, komunistièko delovanje i rad u ilegalanim organizacijama. Prikazani su i stavovi dobitnika Nobelove nagrade za mir 1961. godine, Alberta Lutulija. Aparthejd je ukinut 1990. godine, a 1994. Nelson Mandela je izabran za prvog crnog predsednika.